HARMOŇIJA HRALA

HARMOŇIJA HRALA

HARMOŇIJA HRALA

CKKK v spolupráci s Detským folklórnym súborom Hanička z Košíc pripravili v rámci projektu Harmoňija hrala vzdelávacie a zábavné podujatie určené školám a širokej verejnosti.
28. júna 2021 sa v Kasárňach/Kulturpark Košice všetci prítomní stali tanečníkmi a spevákmi. V hudobno-tanečnom programe, prezentujúcom folklór regiónu Abov, sa priamymi aktérmi stali totiž práve  i diváci – interaktívnou formou boli aktívne zapájaní do tancov a spevu. Oboznámili sa takto s princípmi vybraných typov ľudového tanca a prakticky si osvojili ich zákonitosti – spievanie ku tancu a „rozkazovanie“ pred muzikou. Súčasťou takéhoto spontánneho vzdelávania zážitkovou formou bol i kvíz o zaujímavostiach z oblasti tradičnej ľudovej kultúry.
Podujatia sa zúčastnili žiaci 5. ročníka ZŠ Staničná a 8. ročníka ZŠ Hradová z Košíc, návštevníci parku (exteriér Kasárne/Kulturpark) a dôchodcovia z Domova sociálnych služieb na Garbiarskej ulici v Košiciach.

Odborným garantom projektu bolo CKKK, program pripravili DFS Hanička z Košíc a ľudová hudba: Martin Harach (prim), Matej Topoľovský (inštrumentalista), Patrik Lukáč (heligónka), Jakub Hudák (kontrabas). Moderátorkou a lektorkou bola Marianna Svoreňová, organizačne podujatie zabezpečili Zsuzsanna Cehelská, Zsófia Kupecová (pracovníčky úseku TĽK).

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Metodika folklóru

Pripravujeme ďalšie, v poradí štvrté praktické stretnutie v rámci  vzdelávania Metodika folklóru. Dátum: 18.2.2023, sobota Čas:...

Metodika folklóru

Pozývame Vás na tretí tohtoročný odborný seminár METODIKA FOLKLÓRU. 17.2. 2023, piatok, 16:00 – 20:00...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.