Predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru v Košiciach

Predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru v Košiciach

Predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru v Košiciach

Predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru v Košiciach

Centrum kultúry Košického kraja srdečne všetkých pozýva na predstavenie
Maďarského štátneho ľudového súboru (Magyar Állami Népi Együttes)
s názvom Na trhovisku v Kolozsvári v Divadle GRAND v Košiciach 25. júna 2022 o 19.00 hod.

Vstupenky v predaji na ticketportal.sk

Na trhovisku v Kolozsvári

V súčasnej dobe nákupných centier sa už väčšinou zabúda na to, ale nie je tomu tak dávno,
že v živote mesta a obce bolo centrom diania trhovisko. Nebolo tomu inak ani v Kolozsvári. Stretávali sa tu remeselníci a obchodníci zo širokého okolia, aby predali svoje výrobky a tovar. Trhovisko bolo po úspešnom dni centrom zábavy nielen pre predajcov, ale i mladých, ktorí sa tu zoznamovali a ľudia z okolia si tu pri stretnutí medzi sebou vymieňali informácie aj klebety.
Prostredníctvom poetického jazyka ľudovej hudby a tanca nás predstavenie Maďarského štátneho ľudového súboru imaginárne vtiahne do atmosféry Kolozsvárskeho trhoviska – bez snahy o úplnosť, ale otváraním historických perspektív na horizonte pamäti.

 


Kassa Megye Kulturális Központja szeretettel vár minden kedves érdeklődőt a Magyar Állami Népi Együttes Kolozsvári piactéren című műsorára 2022 június 25-én 19:00 órakor Kassán a GRAND színházban.
Jegyek a ticketportal.sk weboldalon kaphatók.

Kolozsvári piactéren

Bár a mostani bevásárló-központos világban mindinkább feledésbe merül, nem is olyan régen a piac egy település napi életének, így Kolozsvárnak is központi helyszíne volt. Itt adta el napi friss zöldségét a hóstáti gazda, tejét-vaját a kalotaszegi asszony, munkaerejét, barmát a széki vagy mezőségi férfiember, pénzzel a zsebében itt mulatott a vásáros a sikeres nap végén, itt ismerkedtek meg leendő házastársak, pletykáltak, vagy csak hallgatták a legfrissebb híreket a vásárlók.
A Magyar Állami Népi Együttes ennek a képzeletbeli piacnak a hangulatát varázsolja a színpadra – nem teljességre törekedve, de történeti távlatokat is nyitva az emlékezet horizontján – természetesen nem drámában, hanem a néptánc és a népzene költői nyelvét használva.

Externý odkaz:

Ďalšie články:

DENNÉ LETNÉ TÁBORY

Aj tento rok pripravuje Centrum kultúry Košického kraja denné letné tábory plné...

Ako vidím Rudohorie

MAS Rudohorie v spolupráci s hvezdárňou Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.