šicKE-košicKE

šicKE-košicKE

šicKE-košicKE

šicKE-košicKE

Po nútenej prestávke, kedy sme sa v novembri 2020 nemohli stretnúť, sme tak konečne urobili, spoločne sa stretli a zabavili 15. októbra 2021 v Tabačke v Košiciach
na Stretnutí priateľov folklóru šicKE-košicKE – na podujatí, ktoré je od roku 2016 pokračovaním Košických folklórnych dní a pravidelne sa koná z iniciatívy členov Platformy tradičnej ľudovej kultúry. Jeho organizátorom je Centrum kultúry Košického kraja.

Pre šickich boli nachystané obľúbené školy tanca a spevu, remeselné tvorivé dielne, premietanie dokumentárnych filmov.
Tí, ktorí ostali až do večera, neoľutovali – užili si koncert a tanečný dom.

O tom, že naše spoločné stretnutie stálo za to, vypovedajú fotografie i programy:

15.10. piatok, 16:00 hod., Veľká sála – tanečné workshopy: Skúsení lektori zaúčali do cigánskych tancov z oblasti Szatmár, čardášov z Rakovca nad Ondavou a Pohorelej. Hosť z Maďarska predviedol tance z regiónu Kalotaszeg.

15.10. piatok, 17:00 hod., Kino Tabačka – prednášky a premietanie dokumentárnych filmov: Michal Veselský z Centra pre tradičnú ľudovú kultúru predstavil jedinečný projekt s názvom Elementy. Je ním séria dokumentov o prvkoch zapísaných v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.  Svoje umenie predstavila aj Amália Holíková s prednáškou o zadymovanej keramike.

15.10. piatok, 16:00 hod., Bistro Tabačka – remeselné tvorivé dielne: Pri manželoch Gelvanicsových si od tanca oddýchli nohy a príležitosť dostali šikovné ruky. Jozef je majstrom drotárstva a Anička ovláda šicKE textilné techniky.

15.10. piatok, 20:00 hod., Veľká Sála – koncert a zábava: Legendárna Ľudovú hudbu Muzička konečne zavítala do Košíc! Šesť rúčich chlapov odohralo skvelý koncert, po ktorom nasledoval tanečný dom.

Určite nezmeškajte šicKE-košicKE ani nabudúce!

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Molnárova technika pre folklórne súbory

 Čím je publikácia Molnárova technika výnimočná? Folklórne súbory na Slovensku využívajú ako...

METODIKA FOLKLÓRU - TANEC 2

Pozývame vás na stretnutie v rámci cyklu  vzdelávania METODIKA FOLKLÓRU. Zamerané je na...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.