Slovom a Obrazom – Putovná výstava na Gemeri

Slovom a Obrazom – Putovná výstava na Gemeri

Slovom a Obrazom – Putovná výstava na Gemeri

Slovom a Obrazom – Putovná výstava na Gemeri

SLOVOM a OBRAZOM

Súťaž, ktorá našla nové talenty

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva priaznivcov umenia na putovnú výstavu ilustrovanej poézie pod názvom Slovom a obrazom. Širokej verejnosti je sprístupnená od 23. januára 2023 v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava).

Výstava je výsledkom krajskej súťaže, ktorá v sebe spája literárnu tvorbu s vizuálnym umením. Súčasťou výstavy a vydanej publikácie sú aj literárne diela troch Rožňavčanov – Vlasty Bujnovskej, Silvie Hajdúovej a Alberta Šmihulu. Žiaľ, Albert Šmihula si už túto výstavu pozrieť nepríde, 22. januára 2023 nás navždy opustil.

Súťaž Slovom a obrazom je prvou svojho druhu na území kraja. Vyhlasovateľom 1.ročníka v roku 2022 bol Odbor kultúry KSK, hlavným organizátorom Centrum kultúry Košického kraja (CKKK), kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s ďalšími kultúrno-osvetovými zariadeniami v kraji. Do súťaže sa zapojilo 25 autorov, ktorí spolu prihlásili 63 básnických diel, z nich 20 odporučila odborná porota na ilustrovanie. Záujem obohatiť tvorbu básnikov svojimi fotografickými a výtvarnými dielami prejavilo 49 autorov z Košického kraja, s celkovým počtom 99 ilustrácií. Najmladší účastníci boli vo veku 15 rokov, najstarší dosiahol vek 84 rokov. Najlepšie práce vydalo CKKK aj knižne.

Premiéra výstavy sa uskutočnila v októbri 2022 v Košiciach. Putovať bude aj do ďalších miest v rámci Košického kraja. V Rožňave si ju záujemcovia budú môcť pozrieť do 23. februára 2023. Pre priaznivcov umenia, ktorí nemôžu prísť osobne, pripravil hlavný organizátor na svojich stránkach www.ckkk.sk aj virtuálnu výstavu.

Informácie o súťaži: https://www.ckkk.sk/podujatia/slovom-a-obrazom/

Podujatie z Verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Galéria obrazov

Ďalšie články:

2. ročník ASTRORoadShow

Hvezdáreň Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja je súčasťou 2. ročníka ASTRORoadShow,...

Staň sa ilustrátorom XIII

Už 13 rokov sa darí hvezdárni Medzev v spolupráci so školami v...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.