Spolu pod jednou oblohou

Spolu pod jednou oblohou

Spolu pod jednou oblohou

„Spolu pod jednou oblohou“ je názov témy, ktorý pomenováva pripravované podujatia na výzvu Úradu pre popularizáciu astronómie IAU. Výzva je určená globálnej astronomickej komunite na zorganizovanie rôznych  podujatí, prezenčne či online, v súlade s miestnymi epidemiologickými obmedzeniami a zdravotníckymi pokynmi. Projekt IAU 100 hodín astronómie, bude realizovaný v dňoch 1. – 4. októbra 2021. 

Naše Centrum kultúry Košického kraja výzvu prijalo a do podujatí sa zapája.
Pozývame vás, malých i veľkých astronómov,  k nám do Hvezdárne a planetária Medzev, Štóska 174 044 25 Medzev, kde v pondelok 4.10.2021 máme pre vás pripravené zaujímavé aktivity. Čakáme vás všetkých od 9.00 – 11.00 hod.
Podujatie sa bude konať v súlade s protipandemickými opatreniami, ktoré v čase konania podujatia budú platiť v okrese Košice.

 

 

Dňa 4.10.2021 budeme poctení vzácnou návštevou!
O 11.30 hod. navštívi Hvezdáreň Medzev pán Matias Schmögner z Nemecka, ktorý bol jedným zo zakladateľov astronómie v Medzeve. Ku astronómii priviedol aj svojho syna Ing. Mateja Schmödnera, ktorý bol riaditeľom Hvezdárne Medzev v období, keď pod medzevskú hvezdáreň parila ako pracovisko i Hvezdáreň Rožňava.

 

 

 

 

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Metodika folklóru

Pripravujeme ďalšie, v poradí štvrté praktické stretnutie v rámci  vzdelávania Metodika folklóru. Dátum: 18.2.2023, sobota Čas:...

Metodika folklóru

Pozývame Vás na tretí tohtoročný odborný seminár METODIKA FOLKLÓRU. 17.2. 2023, piatok, 16:00 – 20:00...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.