UMENIE V ČITÁRNI

UMENIE V ČITÁRNI

UMENIE V ČITÁRNI

UMENIE V ČITÁRNI

Centrum kultúry Košického kraja a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach predstavujú čitateľom knižnice i širokej verejnosti v rámci spolupráce kultúrnych organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja tvorbu výtvarníčky Angely Hermanovej z Ploského (okres Košice-okolie). 

ANGELA HERMANOVÁ
od malička inklinovala k tvorivým aktivitám a hoci vyštudovala elektrotechnickú fakultu na Technickej univerzite v Košiciach, svoje miesto si našla aj v komunite neprofesionálnych výtvarníkov a remeselníkov. Výtvarnej tvorbe sa venovala už v detstve. Svoj talent však naplno začala rozvíjať od roku 2010, kedy absolvovala kurzy kreslenia a maľovania pod vedením dvojice výtvarníkov Noémi Ráczovej a Zsolta Lukácsa. Tie ju motivovali k ďalšej tvorbe. Od roku  2014 navštevovala kurzy maľovania u výtvarníčky Ľubice Oberučovej. Pravidelne sa zúčastňuje maliarskych plenérov a tvorivých dielní, kde je organizátormi prizývaná aj ako lektorka pre výrobu drôtených šperkov. Istý čas pôsobila  ako lektorka  v UĽUV-e v Košiciach.
Vo svojej tvorbe vyskúšala viacero výtvarných techník. Začínala s textilnou tvorbou, cez batiku, plstenie, avšak najviac ju oslovil pastel a akvarel. Z diel, ktoré vytvára, vyžaruje jemnosť a ľahkosť. Inšpiruje sa prírodou, v ktorej nachádza krásu a harmóniu. V jej tvorbe však nechýba ani téma zátišia.
Angela Hermanová sa v minulosti zúčastnila rôznych skupinových výstav. V roku 2020  mala  v Košiciach v rámci dvojvýstavy svoju prvú autorskú výstavu pod názvom Spektrá.
Autorka sa každoročne zapája do krajskej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum, na ktorej v roku 2021 získala  za  akvarel Spomienka na Bergamo čestné uznanie. Jej dielo mohli obdivovať návštevníci výstavy aj v Leviciach, kde bolo toto dielo  vystavené v rámci celoštátnej súťaže Výtvarné spektrum.

Výstava je prístupná verejnosti od 24.1.2022 do 24.4.2022. Záujemcovia si ju môžu pozrieť v priestoroch čitárne Centrálnej požičovne  Knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

 

 

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Varsói melódia / Varšavská melódia

2023. december 12-én, 18 órától a Szepsi Művelődési Központban kerül bemutatásra Leonid Zorin...

XXI. Medzinárodné stretnutie Betlehemských pastierov

XXI. Nemzetközi Betlehemes Találkozó Mindenkit sok szeretettel várunk Restére és Jánokra a...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.