UMENIE V ČITÁRNI – Angela Hermanová

UMENIE V ČITÁRNI – Angela Hermanová

UMENIE V ČITÁRNI – Angela Hermanová

UMENIE V ČITÁRNI – Angela Hermanová

Angela Hermanová – obrazy

Centrum kultúry Košického kraja a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach predstavia čitateľom knižnice, ale aj širokej verejnosti v rámci spolupráce kultúrnych organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja tvorbu výtvarníčky Angely Hermanovej z Ploského (okres Košice-okolie).

ANGELA HERMANOVÁ

od malička inklinovala k tvorivým aktivitám a hoci vyštudovala elektrotechnickú fakultu na Technickej univerzite v Košiciach, svoje miesto si našla aj v komunite neprofesionálnych výtvarníkov a remeselníkov.

Výtvarnej tvorbe sa venovala už v detstve. Svoj talent však naplno začala rozvíjať od roku 2010, kedy absolvovala kurzy kreslenia a maľovania pod vedením dvojice výtvarníkov Noémi Ráczovej a Zsolta Lukácsa. Tie ju motivovali k ďalšej tvorbe. Od roku  2014 navštevovala kurzy maľovania u výtvarníčky Ľubice Oberučovej.  Pravidelne sa zúčastňuje maliarskych plenérov a tvorivých dielní, kde je organizátormi prizývaná aj ako lektorka pre výrobu drôtených šperkov. Istý čas pôsobila  ako lektorka  v UĽUV-e v Košiciach.

Vo svojej tvorbe vyskúšala viacero výtvarných techník. Začínala s textilnou tvorbou, cez batiku, plstenie, avšak najviac ju oslovil pastel a akvarel. Z diel, ktoré vytvára, vyžaruje jemnosť a ľahkosť. Inšpiruje sa prírodou, v ktorej nachádza krásu a harmóniu. V jej tvorbe však nechýba ani téma zátišia.

Angela Hermanová sa v minulosti zúčastnila rôznych skupinových výstav. V roku 2020  mala  v Košiciach v rámci dvojvýstavy svoju prvú autorskú výstavu pod názvom Spektrá.

Autorka sa každoročne zapája do krajskej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum, na ktorej v roku 2021 získala  za  akvarel Spomienka na Bergamo čestné uznanie. Jej dielo mohli obdivovať návštevníci výstavy aj v Leviciach, kde bolo toto dielo  vystavené v rámci celoštátnej súťaže Výtvarné spektrum.

Výstava je prístupná verejnosti od 24.1.2022 do 24.4.2022.

Záujemcovia si ju môžu pozrieť v priestoroch čitárne Centrálnej požičovne  Knižnice Jána Bocatia na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Molnárova technika pre folklórne súbory

 Čím je publikácia Molnárova technika výnimočná? Folklórne súbory na Slovensku využívajú ako...

METODIKA FOLKLÓRU - TANEC 2

Pozývame vás na stretnutie v rámci cyklu  vzdelávania METODIKA FOLKLÓRU. Zamerané je na...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.