Úspechy umelcov z Košického kraja

Úspechy umelcov z Košického kraja

Úspechy umelcov z Košického kraja

Úspechy umelcov z Košického kraja

Výtvarné spektrum 2021 – 58. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Celoslovenská prehliadka CINEAMA 2021 pozná svojich víťazov

Slávnostné otvorenie 58. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum  sa tento rok uskutočnilo v Leviciach dňa 8.10.2021. Výstava bola inštalovaná vo výstavných priestoroch Tekovského múzea a v Synagóge. Od Trenčianskeho osvetového strediskatak po rokoch prevzalo „štafetu“ organizátora Regionálne osvetové stredisko v Leviciach.
Do užšieho výberu postúpilo z celého Slovenska takmer 300 diel od 172 autorov. Odborná porota v zložení : akad.mal. Karol Felix, Mgr.art Eva Čarnoká, PhDr. Ľudovít Petránsky, PaedDr. Ivana Pančáková a Mgr. Richard Aradský, odporučila vystaviť 146 diel od stovky autorov, medzi ktorými nechýbali ani diela od 19 výtvarníkov z Košického kraja. Medzi ocenenými autormi v jednotlivých kategóriách boli : Adam Hrehor z Boliarova (Košice-okolie), Miroslav Kotora z Kostoľan nad Hornádom (Košice-okolie), Milan Bandurčin z Košíc, Miroslava Uhliarová z Košíc a Ladislav Rybársky z Košíc, ktorému bola okrem ceny udelená aj Pocta generálneho riaditeľa Národného osvetového centra in memoriam. Cenu za zosnulého autora, ktorý bol jedným  z najtalentovanejších košických výtvarníkov,prevzala pani manželka.

Veríme, že získané ocenenia, ale aj možnosť vystavovať a konfrontovať svoje diela na celoštátnej výstave, budú dostatočným stimulom pre autorov do ich ďalšej tvorby.
Blahoželáme všetkým oceneným aj vystavujúcim autorom a prajeme veľa tvorivých nápadov, pevné zdravie a radosť z tvorby.

Záujemcovia si môžu výstavu pozrieť  do 30.10.2021.

Podujatie z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

 

 

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Vesmír očami detí 2024

Regionálne kolo celoslovenskej postupovej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí XXIX. organizuje opäť...

CINEAMA 2024

32. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Informácie k regionálnej súťaži pre...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.