ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 2022

ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 2022

ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 2022

ABOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI 2022

Pozývame všetkých spolu s nami vychutnať si atmosféru Abovských folklórnych slávností v nedeľu 11. septembra 2022 v amfiteátri obce Skároš. Predstavia sa domáce folklórne skupiny, kolektívy z blízkeho okolia, ale aj hostia festivalu. Brány festivalu otvárame o 14.00 hod. hudobnými pozdravmi. Od 15.00 hod. sa môžu návštevníci tešiť na program s názvom Generácie, kde účinkujú Detské folklórne súbory Viganček a Hanička z Košíc, Kadlubček z Valalík, Folklórne skupiny Kadlubek z Valalík, Krasňanka z Krásnej nad Hornádom, Mužská spevácka skupina Hrabov z Trsteného, Kráľovianka z Kráľoviec, domáce skupiny Skarošanka a Karoske beťare, Spevácka skupina a Ľudová hudba folklórneho súboru Borievka z Košíc. Večerný program sa začína od 18.00 hod., v ktorom sa svojím pestrým programom predstavia súbory Rozmaring zo Sene, Borievka z Košíc, Ľudová hudba pod vedením Mateja Topoľovského.

Pred festivalom o 10.00 hod. sa bude konať bohoslužba v príjemnom prostredí amfiteátra. Sprievodným programom počas celého festivalu pre malých aj veľkých budú remeselné dielne: hrnčiarstvo, kožiarstvo, točenie sviečok, výroba z pálky a šúpolia, pletenie košíkov a práca s drôtom, ďalej atraktívne drevené hračky pre deti a ochutnávky domácich gastronomických špecialít. Novinkou festivalu bude pódium s názvom Pľacik na špivaňe, kde sa od 14.00 hod. až do 18.00 hod. môžete zabaviť pri speve ľudových piesní s domácimi folklórnymi skupinami z regiónu Abov.

„Záleží nám na prezentácii dedinských folklórnych skupín, ktoré sú živými klenotnicami tradičnej ľudovej kultúry. Preto sme sa rozhodli vytvoriť pre nich priestor na prezentáciu a vzájomné stretnutia. Tešíme sa z hojného počtu prihlásených kolektívov“, vyjadril sa Michal Kupec, riaditeľ Centra kultúry Košického kraja.

Všetci ste srdečne vítaní. Tešíme sa na skvelú atmosféru, hodnotné, poučné a umelecké zážitky!

www.ckkk.sk

https://www.ckkk.sk/podujatia/abovske-folklorne-slavnosti/

https://www.facebook.com/101550458695955/posts/451176213733376/?app=fbl

Ďalšie články:

CINEAMA 2024

32. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Informácie k regionálnej súťaži pre...

FESTIVAL UMENIA MÚZY 2024

Priaznivcov umenia od tých najmladších až po seniorov pozývame na multižánrový Festival...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.