Spolupráca na výstave Cosmos Discovery

Spolupráca na výstave Cosmos Discovery

Spolupráca na výstave Cosmos Discovery

Spolupráca na výstave Cosmos Discovery

Potulky vesmírom na svetovej výstave Cosmos Discovery zažijete aj vďaka planetáriu a hvezdárni Medzev.

Svetová výstava Cosmos Discovery vás prevedie históriou pilotovaných letov do vesmíru od ich prvopočiatkov až k dnešným expedíciám. Výstava prebieha v INCHEBA EXPO Bratislava na viac ako 2000 m2. Okrem iného uvidíte originálne artefakty z USA a Ruska, ktoré boli súčasťou vesmírnych letov, zbierku skafandrov, vesmírne stanice MIR a ISS či skutočné modely vesmírnych lodí.

Túto výstavu obohatilo aj planetárium a hvezdáreň Medzev, zapožičaním banerov z výstavy 20. výročia vesmírnej misie Štefánik, ktorej súčasťou bol zatiaľ jediný slovenský kozmonaut Ivan Bella.

,,Hvezdáreň Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja, spolupracuje na rôznych celoslovenských a medzinárodných podujatiach. Vážime si, že organizátor výstavy oslovil práve nás , keďže ide o dôležité medzinárodné podujatie, kde sa prezentujú úspechy astronómie a kozmonautiky dejín ľudstva,” povedala Oľga Ballaschová, vedúca pracoviska Planetária a Hvezdárne Medzev, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja.

Celkovo bolo zapožičaných 20 banerov, z ktorých si organizátori výstavy vybrali desať z nich. Výnimočné sú spracovaním fotografií s popisom a vznikli pri podujatí v roku 2019, ktoré organizovala hvezdáreň Medzev pri príležitosti 20. výročia letu Ivana Bellu do vesmíru.

Výstava Cosmos Discovery vznikla zároveň v spolupráci s americkou NASA a Vesmírnym múzeom a vzdelávacím centrom Cosmosphere a potrvá do 28.2.2023. Je prispôsobená aj pre rodiny s deťmi, ktoré si výstavu užijú vďaka náučnému chodníku, pričom vstup pre deti do 6 rokov je zdarma. Viac o celej výstave sa dočítate na www.cosmosbratislava.sk.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku Košický samosprávny kraj...

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.