Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku

Košický samosprávny kraj a Centrum kultúry Košického kraja, ako kultúrna organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti, pomáhajú folkloristom pri prezentácii na najväčšom folklórnom festivale vo Východnej. 

„Východná je oslavou folklóru a jej existencia výrazne prispieva k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii vzácnych hodnôt našej klenotnice kultúry. Košický kraj bude súčasťou tejto oslavy. Naši folkloristi sa predstavia v programoch na Veľkej i Malej scéne amfiteátra počas celého festivalu,“doplnil predseda Košického kraja, Rastislav Trnka.

69. ročník Folklórneho festivalu Východná sa tento rok bude konať 4.7. až 7.7. v amfiteátri obce Východná. Folkloristi z Košického kraja sa predstavia už v piatok 5.7. o 18.00 hod. na Veľkej scéne v otváracom programe festivalu: Folklórne skupiny Jadlovec z Margecian, Poráčan z Poráča, Pantľička z Košickej Belej, Folklórny súbor Komócsa a citarový súbor Fabotó z Veľkých Kapušian i sólista Jozef Kolesár z Dvorianok. Program bude pestrým výberom piesní a tancov zo všetkých regiónov Slovenska. 

„125 účinkujúcich v otváracom programe festivalu, zastúpené všetky naše regióny – Abov, Gemer, Spiš, Zemplín i Medzibodrožie. Ďalšie naše folklórne talenty sa predstavia počas nasledujúcich dní, či už samostatnými programami alebo ako súčasť veľkých autorských programov,“ podotkol Michal Kupec, riaditeľ Centra kultúry Košického kraja.

Počas festivalu sa teda z Košického kraja predstavia aj ďalší: Folklórny súbor Železiar z Košíc, Zemplín z Michaloviec, Detský folklórny súbor Kis Ilosvai z Veľkej Idy, Folklórna skupina Dolina z Gemerskej Polomy a Parchovianka z Parchovian, Ľudová hudba Mateja Topoľovského, úspešní speváci z celoštátnej súťaže hudobného folklóru Vidiečanova Habovka a tanečníci sólisti z celoštátnej súťaže Šaffova ostroha. Naši pracovníci z Centra kultúry Košického kraja budú ako lektori viesť školy tanca pre deti aj dospelých.  

Rázovitá obec Východná sa na niekoľko dní stane centrom slovenskej kultúry a my sme radi, že Košický kraj bude opäť hodnotne zastúpený a prezentovaný.

Ďalšie články:

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...

Umenie v čitárni / Daniel Pastucha – fotografie

Centrum kultúry Košického kraja a Verejná knižnica Jána Bocatia  (VKJB) v Košiciach...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.