Medzinárodný plenér vizuálneho umenia

Medzinárodný plenér vizuálneho umenia

Medzinárodný plenér vizuálneho umenia

Medzinárodný plenér vizuálneho umenia

Pre neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov z Košického kraja sa Zemplínska Šírava a jej okolie stane v polovici októbra inšpiráciou k umeleckej tvorbe. Na Medzinárodnom plenéri vizuálneho umenia sa stretnú talenty z jednotlivých regiónov kraja – Michaloviec, Trebišova, Spišskej Novej Vsi, Rožňavy, Košíc, ale aj z Poľska a Rumunska. Vzájomná výmena skúseností, objavovanie krás kultúrneho a prírodného bohatstva Zemplína a jeho dokumentovanie prostredníctvom umeleckej fotografie a maľby, bude cieľom trojdňového medzinárodného podujatia, ktorého organizátorom je Centrum kultúry Košického kraja. Predĺžený víkend bude pre 30 účastníkov naplnený bohatým programom, zahŕňajúcim okrem samotnej maliarskej a fotografickej tvorby aj teóriu v podobe prednášok, seminárov, návštevy krojárne  folklórneho súboru Zemplín, Observatória a Múzea v Michalovciach, výjazdov do okolitej prírody, ale aj rozborov fotografií z autorskej tvorby.

„Tešíme sa, že po rokoch pandémie, môžeme opäť organizovať podujatia medzinárodného charakteru, predovšetkým v oblasti vizuálnej tvorby, ktorá je v našom kraji veľmi silná, čo dokazujú aj ocenenia našich autorov na celoštátnych súťažiach. Verím, že bohatstvo regiónu Zemplín učarí všetkým účastníkom plenéra a stane sa studnicou inšpirácie pre ich tvorbu,“ povedal riaditeľ CKKK Michal Kupec.

Diela, ktoré vzniknú na plenéri pod vedením odborných lektorov, si budú môcť záujemcovia pozrieť ešte v tomto roku v Košiciach v termíne od 10.11 do 15.12. v Átrium klube na Terase, v budúcom roku aj v ďalších mestách a obciach Košického kraja.

Podujatie je súčasťou metodickej podpory „Šanca pre talenty“. Koordinátor: Centrum kultúry Košického kraja.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Galéria obrazov

Súbory na stiahnutie:

Ďalšie články:

Vesmír očami detí 2024

Regionálne kolo celoslovenskej postupovej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí XXIX. organizuje opäť...

CINEAMA 2024

32. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Informácie k regionálnej súťaži pre...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.