Workshop „ Cesta k detskému divadlu“

Workshop „ Cesta k detskému divadlu“

Workshop „ Cesta k detskému divadlu“

Workshop „ Cesta k detskému divadlu“

V rámci metodickej podpory  Šanca pre talenty, zorganizovalo Centrum kultúry Košického kraja  celodenný workshop „Cesta k detskému divadlu„, ktorý sa uskutočnil v sobotu 9.12.2023 v Košiciach.

Podujatie bolo určené pre vedúcich detských kolektívov a pre pedagógov ZŠ, MŠ, SŠ, ZUŠ, ktorí sa venujú detskej dramatickej tvorivosti.

Na workshope sa zúčastnili vedúce divadelných kolektívov z regiónov Spišská Nová Ves, Košice a Košice – okolie. Lektorkou bola pani Eva Jacevičová, ktorá sa vyše 40 rokov svojej praxe venuje recitátorom, ale aj dramatickej výchove. Lektorská činnosť bola zameraná na úpravu autorského a dramatického textu.

Ukázali sme si ako sa pomocou interaktívnych aktivít a hier dá zamerať na dramatickú tvorivosť. Účastníčky workshopu mali možnosť spoznať ako pracovať s inscenačným textom a následne ako vznikla scénografia a samotné divadelné predstavenie, ktoré sme si pozreli.

Lektorka zodpovedala  na všetky  otázky  týkajúce sa práce s detským divadlom, ale aj samotnými deťmi, ktoré inklinujú k divadlu.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

DARGOVSKÁ RUŽA

Obec Svinica Vás pozýva na 52. ročník prehliadky v speve ľudovej piesne DARGOVSKÁ RUŽA, ktorá sa...

Výtvarné spektrum

Výtvarná udalosť roka: Spektrum umenia z Košického kraja Dňa 4. júna sa vo...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.