Cineama

Cineama

Cineama

Cineama

Súťažná prehliadka Cineama 2023 má svojich víťazov

V priestoroch Tabačka Kulturfabrik v Košiciach sa dňa 22.4.2023 konala súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby Košického regiónu Cineama 2023.

Centrum kultúry Košického kraja je každý rok organizátorom regionálneho kola tejto prestížnej súťaže. 

Na prehliadke sa zúčastnilo viac ako 40 návštevníkov, medzi ktorými nechýbali deti, študenti, členovia filmových krúžkov aj pedagógovia z umeleckých škôl.

Svoje filmové snímky prezentovalo toho roku 10 autorov, 5 autorských dvojíc a 7  kolektívov s celkovým počtom 26 filmov, medzi ktorými boli hrané aj animované filmy, experimenty a dokumenty. Odborná porota v zložení: Róbert Rampáček, Jana Szabóvá a Peter Kováčik hodnotila súťažne snímky a na ocenenie navrhla 15 filmov, čestné uznanie získalo 8 filmov. Všetky ocenené diela tak postupujú do krajského kola súťaže Cineama 2023, ktoré sa uskutoční  16.6.2023 v Rožňave.

Predseda poroty Róbert Rampáček skonštatoval zvyšujúcu sa kvalitatívnu úroveň filmov oproti minulým rokom a vyzdvihol ako pozitívum účasť nových autorov. Ako povedal: „V prvom rade, a to je samozrejmé, je našou snahou oceniť najkvalitnejšie filmy. Zároveň našou druhou snahou je motivovať autorov, ktorí sa do súťaže prihlásili prvýkrát, hoci ich diela nesú atribúty rýdzej amatérskej tvorby. Čo znamená, že ich filmy nevznikli ako súčasť tvorivých workshopov či krúžkov. Prihliadnuc k týmto dvom aspektom sme ohodnotili ako šikovných autorov, ktorí s natáčaním majú už skúsenosti, tak aj odhodlanie začínajúcich tvorcov.“

Ocenení autori si na záver prevzali vecné ceny a diplomy. 

Ďakujeme všetkým filmárom, ktorí sa do súťaže Cineama zapojili a postupujúcim držíme palce v krajskom kole súťaže.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku Košický samosprávny kraj...

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.