Európske solárne dni v Medzeve

Európske solárne dni v Medzeve

Európske solárne dni v Medzeve

Európske solárne dni v Medzeve

Hvezdáreň a planetárium Medzev Vás pozýva na Solárne dni

Solárne dni zorganizovala hvezdáreň Medzev, tak ako každý rok. Zúčastnilo sa ich: ZŠ Veľká Ida: 30 žiakov, MŠ Budulov: 14 detí, Centrum pre deti a rodinu: 5 detí, MŠ Medzev: 22 detí. Dospelých individuálnych návštevníkov: 19. Niektoré dni nám počasie neprialo, tak sme nevedeli robiť pozorovanie. Tešíme s na ďalší ročník.

Ďakujem p. Zuzane Furmanczuk, ktorá vedie neziskovú organizáciu SK REA, venuje sa podpore obnoviteľných zdrojov v SR, za zaslanie balíka s materiálom pre deti, veľmi nám pomohlo, že si šikovné deti odniesli malý darček. Týmto podujatím sa snažíme vysvetľovať význam obnoviteľných zdrojov a alternatívnych zdrojov energie, aby sme si chránili našu planétu ZEM.
Program pre školy – MŠ, ZŠ a SŠ:

Vo hvezdárni Medzev, Štóska 174, od 9:00 do 12:00 h denne počas pracovných dní od 2.5. do 19.5.2023 – Pozorovanie Slnka, len v prípade priaznivého počasia na pozorovanie, solárne hračky, výklad o alternatívnych zdrojoch energií so zameraním na Solárnu energiu, prehliadka výstavy Vesmír očami detí.
Vstupné
2 eurá na žiaka (dozor neplatí).

Program pre širokú verejnosť:

Vo hvezdárni Medzev, Štóska 174, od 13:00 do 15:00 h denne počas pracovných dní od 2.5. do 19.5.2023 – na základe predchádzajúcej dohody – Pozorovanie Slnka – len v prípade priaznivého počasia, solárne hračky, výklad o alternatívnych zdrojoch energií so zameraním na Solárnu energiu, komentovaná prehliadka hvezdárne.
Vstupné
3 eurá na dospelú osobu, 2 eurá na dieťa, dôchodcovia, ZŤP,
Držitelia Jánskeho plakety a Vojnoví veteráni zdarma.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku Košický samosprávny kraj...

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.