Festival starého umenia a histórie Abova

Festival starého umenia a histórie Abova

Festival starého umenia a histórie Abova

Zámerom festivalu je priblížiť dobovú historickú hudbu širokej verejnosti, nakoľko tieto žánre sú prezentované špecifickým okruhom účinkujúcich a sú vyhľadávané špecifickým okruhom návštevníkov.
Na tohtoročné koncerty pozývame širokú verejnosť 24.9.2021 do Východoslovenského múzea v Košiciach so začiatkom o 17.00 hod., vo Svinici sa koncert uskutoční 26.9.2021 v Románsko-gotickom kostole so začiatkom o 15.00 hod., kedy sa ešte pred koncertom bude konať Ekumenická bohoslužba. V exteriéroch kostola sú pripravené pre návštevníkov i atraktívne sprievodné podujatia: ukážky historického šermu, ukážka stredovekej dediny, drevený kolotoč a ďalšie. Tieto sú prístupné pre verejnosť už o 14.00 hod.

29. ročník podujatia Festival starého umenia a histórie Abova sa bude konať v rámci dní Európskeho kultúrneho dedičstva.

Podujatie z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

 

Upozorňujeme návštevníkov, že podujatia sa budú konať v režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní – potrebný je doklad)! Počet miest je obmedzený!

 

Ďalšie články:

Metodika folklóru

Pripravujeme ďalšie, v poradí štvrté praktické stretnutie v rámci  vzdelávania Metodika folklóru. Dátum: 18.2.2023, sobota Čas:...

Metodika folklóru

Pozývame Vás na tretí tohtoročný odborný seminár METODIKA FOLKLÓRU. 17.2. 2023, piatok, 16:00 – 20:00...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.