Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples oživil fašiangové zvyky.

Centrum kultúry Košického kraja, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, pripravilo už XIII. Krojový ples. Zámerom plesu je každoročne predovšetkým oživenie fašiangových zvykov a zachovanie starodávnych krojov. 

„Naším hlavným cieľom je zachovať tradičnú ľudovú kultúru maďarskej národnostnej menšiny v autentickej forme a v pôvodnom štýle. V tomto duchu sme sa pred trinástimi rokmi rozhodli organizovať “Krojový ples” zameraný na tradičné zvyky, oblečenie, hudbu, tance a gastronómiu. Je pre nás potešením, že o podujatie je z roka na rok väčší záujem práve kvôli živému folklóru,“uviedol Michal Kupec, riaditeľ Centra kultúry Košického kraja.

XIII. Krojový ples sa konal 4.2.2023 od 19:00 v budove Cirkevnej spojenej školy v Moldave nad Bodvou.

Súčasťou plesu sú každoročne folklórne zoskupenia z Košického kraja, členovia folklórnych skupín maďarskej národnostnej menšiny a zároveň aj hostia zo zahraničia.

Počas podujatia zabával obecenstvo domáci pán plesu Zsiga Gyönyörű interaktívnymi scénkami a do tanca zahrala ľudová hudba Zagyva banda. O pestrú paletu ľudových krojov z celej karpatskej kotliny sa postarali hostia plesu. 

Kompletnú foto dokumentáciu prinesieme čoskoro aj na našich sociálnych sieťach.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

DENNÝ LETNÝ TÁBOR Údolia Bodvy a Rudohoria

Centrum kultúry Košického kraja tento rok pripravuje denný letný tábor plné rôznorodých...

DARGOVSKÁ RUŽA

Obec Svinica Vás pozýva na 52. ročník prehliadky v speve ľudovej piesne DARGOVSKÁ RUŽA, ktorá sa...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.