Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples

Krojový ples oživil fašiangové zvyky.

Centrum kultúry Košického kraja, ktoré je kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, pripravilo už XIII. Krojový ples. Zámerom plesu je každoročne predovšetkým oživenie fašiangových zvykov a zachovanie starodávnych krojov. 

„Naším hlavným cieľom je zachovať tradičnú ľudovú kultúru maďarskej národnostnej menšiny v autentickej forme a v pôvodnom štýle. V tomto duchu sme sa pred trinástimi rokmi rozhodli organizovať “Krojový ples” zameraný na tradičné zvyky, oblečenie, hudbu, tance a gastronómiu. Je pre nás potešením, že o podujatie je z roka na rok väčší záujem práve kvôli živému folklóru,“uviedol Michal Kupec, riaditeľ Centra kultúry Košického kraja.

XIII. Krojový ples sa konal 4.2.2023 od 19:00 v budove Cirkevnej spojenej školy v Moldave nad Bodvou.

Súčasťou plesu sú každoročne folklórne zoskupenia z Košického kraja, členovia folklórnych skupín maďarskej národnostnej menšiny a zároveň aj hostia zo zahraničia.

Počas podujatia zabával obecenstvo domáci pán plesu Zsiga Gyönyörű interaktívnymi scénkami a do tanca zahrala ľudová hudba Zagyva banda. O pestrú paletu ľudových krojov z celej karpatskej kotliny sa postarali hostia plesu. 

Kompletnú foto dokumentáciu prinesieme čoskoro aj na našich sociálnych sieťach.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Molnárova technika pre folklórne súbory

 Čím je publikácia Molnárova technika výnimočná? Folklórne súbory na Slovensku využívajú ako...

METODIKA FOLKLÓRU - TANEC 2

Pozývame vás na stretnutie v rámci cyklu  vzdelávania METODIKA FOLKLÓRU. Zamerané je na...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.