Stretnutie priateľov folklóru

Stretnutie priateľov folklóru

Stretnutie priateľov folklóru

Stretnutie priateľov folklóru

Stretnutie priateľov folklóru prinesie prehliadku súťažných tanečných choreografií

Víťazi z jednotlivých kategórií budú reprezentovať Košický kraj na celoslovenskom kole súťaže v novembri vo Zvolene.

Termín: 8. október 2022

Miesto: Kunsthalle, Rumanova 1, Košice

Stretnutie priateľov folklóru, podujatie s názvom šicKE-košicKE sa teší na ďalší ročník. Od roku 2016 je pokračovaním Košických folklórnych dní a pravidelne sa koná z iniciatívy členov Platformy tradičnej ľudovej kultúry. Hlavným organizátorom je Centrum kultúry Košického kraja, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so zanietenými folkloristami. 

Tento ročník bude ozaj bohatý. O 13,00 hodine sa predstavia dospelé folklórne súbory z Košického kraja v rámci 27. ročníka postupovej súťaže a prehliadky choreografií folklórnych súborov a tanečných zoskupení s názvom Jazykom tanca, ktorej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách: A – choreografie prezentujúce tradičnú formu folklórneho materiálu; B – tanečno-divadelné diela vychádzajúce alebo inšpirované tradičným materiálom. Víťazi z jednotlivých kategórií budú reprezentovať Košický kraj na celoslovenskom kole súťaže v novembri vo Zvolene. Do krajského kola sa zapojí sedem kolektívov: Folklórny súbor Hornád, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Folklórny klub Omladina z Košíc, Folklórny súbor Ilosvai z Veľkej Idy, Rozmaring zo Sene, Borostyán a Borostyán senior z Rožňavy. 

šicKE-košicKE tanečnice a tanečníci, i široká verejnosť sa stretnú o 16,00 hodine, aby sa niečo nové naučili a zabavili sa.

„Je sa na čo tešiť, pretože po súťaži je pripravené množstvo sprievodných programov, ako školy tanca so šikovnými lektormi zo Slovenska, ale aj z Maďarska pre širokú verejnosť, remeselné tvorivé dielne, odborné prednášky o tradičnej ľudovej hudbe pre folkloristov aj nefolkloristov, večerný koncert, tanečný dom pri kapelách“ dodal riaditeľ Centra kultúry Košického kraja, MA Michal Kupec. 

Stretnutie vyvrcholí o 20,00 hodine večerným programom – koncertom Ľudovej hudby Rada Kertisa, vyhlásením výsledkov súťaže a tanečnou zábavou pri ľudových hudbách. Príďte si vychutnať skvelú atmosféru, zábavu, využiť svoje tanečné a spevácke schopnosti a naučiť sa aj niečo nové.  

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Národné osvetové centrum a Košický samosprávny kraj.  

Ďalšie články:

Župné dni a „Festival Košickej župy“ v Košiciach

Župné dni a projekt „Festival Košickej župy“ vyvrcholili v Košiciach „Festival Košickej...

KLENOTY KRAJA

Klenoty kraja Súťažná prehliadka dospelých folklórnych súborov Košického kraja Súčasťou aprílového štartu...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.