Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Centrum kultúry Košického kraja pripravuje pre deti z folklórnych súborov Košického kraja tanečné víkendy – workshopy ľudového tanca.

Deti absolvujú dva hudobno-tanečné víkendy v termíne 9. – 10. júna a 1. – 2. septembra 2023, kde budú mať možnosť naučiť sa tanečné motívy z rôznych regiónov Košického kraja. Počas prvého víkendu sa budú venovať hrám a komunikácii v páre, ďalej tancom z regiónov Abov a Gemer. Centrum kultúry štartuje aj prácu s detskými ľudovými hudbami, primárne s huslistami. Oboznámia sa s hernými štýlmi typickými pre dané regióny. Druhý víkend bude patriť regiónom Spiš a Zemplín. 

Tanečné víkendy sú súčasťou Systému podpory folklórnych kolektívov Klenoty kraja, ktorý bol odštartovaný v roku 2022. V roku 2023 je pozornosť sústredená na detské folklórne súbory.    

Podpora detského folklórneho talentu vyvrcholí 12. – 14. októbra 2023, trojdňovým mestským festivalom tradičnej kultúry s názvom „Esencia“ – Antológia folklóru Košického kraja. Prihlásiť sa budú môcť všetky detské folklórne súbory z Košického kraja. Informácie o tomto podujatí budeme postupne pridávať na webovú stránku. Na podujatí sa predstavia aj účastníci tanečných víkendových workshopov.  

Ďalšie články:

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku Košický samosprávny kraj...

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.