Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Tanečné víkendy pre detské talenty

Centrum kultúry Košického kraja pripravuje pre deti z folklórnych súborov Košického kraja tanečné víkendy – workshopy ľudového tanca.

Deti absolvujú dva hudobno-tanečné víkendy v termíne 9. – 10. júna a 1. – 2. septembra 2023, kde budú mať možnosť naučiť sa tanečné motívy z rôznych regiónov Košického kraja. Počas prvého víkendu sa budú venovať hrám a komunikácii v páre, ďalej tancom z regiónov Abov a Gemer. Centrum kultúry štartuje aj prácu s detskými ľudovými hudbami, primárne s huslistami. Oboznámia sa s hernými štýlmi typickými pre dané regióny. Druhý víkend bude patriť regiónom Spiš a Zemplín. 

Tanečné víkendy sú súčasťou Systému podpory folklórnych kolektívov Klenoty kraja, ktorý bol odštartovaný v roku 2022. V roku 2023 je pozornosť sústredená na detské folklórne súbory.    

Podpora detského folklórneho talentu vyvrcholí 12. – 14. októbra 2023, trojdňovým mestským festivalom tradičnej kultúry s názvom „Esencia“ – Antológia folklóru Košického kraja. Prihlásiť sa budú môcť všetky detské folklórne súbory z Košického kraja. Informácie o tomto podujatí budeme postupne pridávať na webovú stránku. Na podujatí sa predstavia aj účastníci tanečných víkendových workshopov.  

Ďalšie články:

Varsói melódia / Varšavská melódia

2023. december 12-én, 18 órától a Szepsi Művelődési Központban kerül bemutatásra Leonid Zorin...

XXI. Medzinárodné stretnutie Betlehemských pastierov

XXI. Nemzetközi Betlehemes Találkozó Mindenkit sok szeretettel várunk Restére és Jánokra a...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.