FESTIVAL UMENIA MÚZY 2024

FESTIVAL UMENIA MÚZY 2024

FESTIVAL UMENIA MÚZY 2024

FESTIVAL UMENIA MÚZY 2024

Priaznivcov umenia od tých najmladších až po seniorov pozývame na multižánrový Festival umenia MÚZY, ktorého súčasťou je viacero podujatí z rôznych oblastí neprofesionálneho umenia, ako divadlo, populárna hudba a fotografia.

Festival sa uskutoční v termíne od 18. – 20. apríla 2024 na rôznych miestach v rámci mesta Košice. Centrum kultúry Košického kraja, ktorého zriaďovateľom je župa, pripravilo zaujímavý program pre nadšencov fotografie, ktorých vo štvrtok dňa 18.4. o 16.00 privítame v Átriu teologickej fakulty na Hlavnej 89 na vernisáži výstavy amatérskej fotografickej tvorby AMFO. Slávnostnému otvoreniu bude predchádzať rozborový seminár pre autorov s členmi odbornej poroty. Do súťaže sa zapojilo 46 fotografov s 250 dielami. Výstava ponúkne množstvo zaujímavých farebných a čiernobielych fotografií s rôznorodou tematikou od autorov rôznych vekových skupín z Košického regiónu.

Festival bude pokračovať podujatím MuziKE, v piatok 19.4. od 18.00 vo Výmenníku Štítová, komorným vystúpením šiestich (+ špeciálny hosť podujatia) neprofesionálnych kapiel a interpretov z Košíc a okolia zameraných na hudobné žánre populárnej hudby. Organizátori tak poskytnú hudobníkom a spevákom možnosť nielen predstaviť svoju tvorbu pred širokou verejnosťou, ale aj vypočuť si názor odborníkov na ich interpretačnú umeleckú úroveň hry. Pre návštevníkov hudobného večera to bude príjemná forma oddychu pred začínajúcim víkendom.

Vyvrcholením Festivalu umenia MÚZY bude prehliadka inscenácií divadelných súborov, ktorá začne v sobotu 20.4. od 8.30. Divadelné dosky Máraiho štúdia na Timonovej 3 v Košiciach sa v tento deň zaplnia deťmi aj mládežníkmi z celého Košického kraja, aby predviedli svoje herecké umenie na súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti pod názvom Detské divadelné Košice.

Hosťom divadelného festivalu bude detský divadelný súbor Kompánia Omniglotti z Mníchova. Vystupujú v ňom deti žijúce v Nemecku, ktoré sa učia slovenský jazyk prostredníctvom naštudovania divadelných predstavení. Zakladateľkou je Tatiana Timková, autorka, herečka, režisérka a divadelná pedagogička francúzsko-slovenského pôvodu žijúca v Mníchove, ktorá spája množstvo umelcov a spolupracovníkov po celom svete. Píše divadelné hry, točí vlastné filmy, pracuje s multilingválnymi deťmi a dospelými, ktorým približuje nielen divadlo, ale i slovenčinu.

Večerné predstavenie v sobotu od 18.00 bude patriť nielen deťom, ale aj dospelým od 6 do 106 rokov. V divadelnej komédii SOS zo stanice MEZ! sa ako hlavná protagonistka predstaví Tatiana Timková.

„Festival umenia Múzy poskytne návštevníkom možnosť nahliadnuť do rôznych umeleckých žánrov a oblastí neprofesionálneho umenia, v ktorých objavujeme nové talenty. Našou snahou je zviditeľniť a podporiť ich tvorbu, podať pomocnú ruku pre ich napredovanie, vzdelávanie a ďalší rozvoj. Som rád, že pozvanie zúčastniť sa Festivalu umenia MÚZY prijal aj detský divadelný súbor z Nemecka. Som presvedčený, že maratón rôznych umeleckých žánrov poskytne divákom nezabudnuteľný zážitok,“ povedal za organizátora festivalu riaditeľ Centra kultúry Košického kraja Michal Kupec.

Kontakt ¨Mgr.Helga Tomondyová

Galéria obrazov

Ďalšie články:

DENNÉ LETNÉ TÁBORY

Aj tento rok pripravuje Centrum kultúry Košického kraja denné letné tábory plné...

Ako vidím Rudohorie

MAS Rudohorie v spolupráci s hvezdárňou Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.