Katarína Libová – obrazy

Katarína Libová – obrazy

Katarína Libová – obrazy

Katarína Libová – obrazy

Centrum kultúry Košického kraja a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) prezentujú už niekoľko rokov v priestoroch čitárne výtvarné a fotografické diela talentovaných autorov z Košického kraja. Tento raz predstavia tvorbu košickej výtvarníčky Kataríny Libovej. Záujemcovia si výstavu môžu pozrieť od 10.4.- do 1.7.2024 na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach. 

Ing. Katarína  Libová je rodáčkou z Košíc. Jej vzťah k estetickému vnímaniu okolia a nadanie pre výtvarnú tvorbu si všimli už učiteľky na škole, ktoré ju poverovali vedením kroniky, ale aj výzdobou násteniek. Neskôr sa autorkin záujem o výtvarné umenie prehĺbil na košickej elektropriemyslovke a vtedajšej Vysokej škole technickej, kde v rámci štúdia mali aj hodiny technického kreslenia.

Po promóciách pracovala v elektrárňach vo Vojanoch a neskôr učila odborné elektrotechnické predmety, aj technické kreslenie na viacerých stredných školách a odborných učilištiach s technickým zameraním. 

Výtvarnému umeniu sa naplno začala venovať po odchode do dôchodku, kedy absolvovala základnú umeleckú školu a tiež Univerzitu tretieho veku , odbor maľba. Jej obľúbenými výtvarnými technikami sú maľba akrylom, akvarelom, olejom, suchým pastelom, ceruzou aj čiernym perom. Rada maľuje krajinu, prírodu, kvety, stromy, ale aj postavy.

Autorka je aktívnou členkou výtvarného zoskupenia BOTTEGA – ART, v rámci ktorého vystavovala svoje diela na 20 spoločných výstavách od roku 2013 – 2023. Samostatné autorské výstavy mala v Kaštieli Krásna v roku 2016 a vo Výmenníku Štítová v Košiciach v roku 2023. Okrem toho sa každoročne zapájala do krajskej postupovej súťaže Košická paleta, teraz Výtvarné spektrum Košického kraja. Taktiež sa zúčastnila výtvarných plenérov v Červenom Kláštore, Levoči, Starej Ľubovni, Podturni, Drienovci, Banskej Štiavnici a ďalších zaujímavých miestach v rámci Slovenska.

Katarína Libová maľuje pre radosť a túto radosť ďalej rozdáva prostredníctvom svojej tvorby aj iným. 

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Ako vidím Rudohorie

MAS Rudohorie v spolupráci s hvezdárňou Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja...

2. ročník ASTRORoadShow

Hvezdáreň Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja je súčasťou 2. ročníka ASTRORoadShow,...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.