Maliarsky plenér – Kostoľany nad Hornádom 2022

Maliarsky plenér – Kostoľany nad Hornádom 2022

Maliarsky plenér – Kostoľany nad Hornádom 2022

Maliarsky plenér – Kostoľany nad Hornádom 2022

V objekte starého vodného mlyna v obci Kostoľany nad Hornádom sa v dňoch 17. 08. – 19. 08. 2022 uskutoční v poradí 2. ročník maliarskeho plenéra.

Po dvoch rokoch prerušených pandémiou, sa v malebnom prostredí obce stretnú výtvarníci a výtvarníčky nielen z Košíc, Kostolian nad Hornádom, ale aj Čiech. Históriou opradené prostredie práve zrekonštruovaného mlyna, sa stane základňou pre tvorivé aktivity účastníkov, pre ktorých sa maľovanie stalo záľubou.

Diela, ktoré vzniknú v rámci trojdňového podujatia, budú prezentované na výstave v dňoch 04. 09. – 08. 09. 2022. Slávnostné otvorenie s krátkym kultúrno spoločenským programom sa bude konať dňa 04. 09. 2022 od 15.00 v objekte mlyna. Na výstave si budú môcť návštevníci pozrieť obrazy od účastníkov plenéra oboch ročníkov, rovnako aj diela detí, ktoré sa v roku 2020 zúčastnili sprievodného podujatia plenéra a to maľovaním na tému Moja obec.

Organizátori Maliarskeho plenéra, ktorými sú obec Kostoľany nad Hornádom v spolupráci s Centrom kultúry Košického kraja, srdečne pozývajú všetkých záujemcov dňa 4.09 2022. do 18.00 nahliadnuť do útrob historického vodného mlyna v rámci Dňa otvorených dverí.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Folkloristi z Košického kraja vo Východnej

Košický kraj na najväčšom Folklórnom festivale Východná na Slovensku Košický samosprávny kraj...

Básnici vdýchli život slovám.

Vyhodnotenie súťaže Slovom a obrazom – literárna časť Písanie básní sa pre mnohých...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.