VESMÍRNA TALKSHOW

VESMÍRNA TALKSHOW

VESMÍRNA TALKSHOW

VESMÍRNA TALKSHOW

„VESMÍRNA TALKSHOW“ s prvým slovenským kozmonautom, Ivanom Bellom

Brigádny generál vo výslužbe, prvý letec – kozmonaut Slovenskej republiky, 385. človek vo vesmíre – Ivan Bella, navštívi už po druhýkrát hvezdáreň a planetárium v Medzeve.
Ivan Bella bol členom posádky kozmickej lode SOJUZ TM – 29. Jeho let bol poslednou medzinárodnou návštevou stanice MIR.

Vo februári 1999 strávil takmer 8 dní na tomto orbitálnom komplexe, kde v rámci vedeckej časti vesmírneho programu Štefánik vykonával experimenty z rôznych oblastí vedeckého spektra. Jeden z experimentov bol aj z dielne Oddelenia kozmickej fyziky ÚEF SAV, ale išlo aj o biologické experimenty, či výskumy v oblasti endokrynológie.

„Hvezdáreň Medzev po prvýkrát privítala jediného slovenského kozmonauta p. Ivana Bellu v roku 2019, kedy sme si pripomenuli 20. výročie jeho letu do vesmíru.  Je nám veľkou cťou privítať ho u nás v Medzeve znovu 3.3.2023. Tešíme sa na stretnutie s človekom, ktorý sa rád podelí o zážitky z prípravy letu do kozmu a hlavne o tom, čo na vesmírnej stanici zažil,”  uviedla Oľga Ballaschová, vedúca pracoviska Planetária a Hvezdárne Medzev, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja.

Moderovanú besedu s krátkym filmom zažijú žiaci 2. stupňa ZŠ a študenti SŠ 3.3.2023 /piatok/ v čase od 10:00 h do 11:30 h v sále Mestského kultúrneho strediska mesta Medzev na Kováčskej ulici č. 84. 

Na besedu je z kapacitných dôvodov potrebné prihlásiť sa vopred na:

tel.: +421 917 178 276, email: olga.ballaschova@ckkk.sk

Podujatie pripravila Hvezdáreň Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja, v spolupráci s p. Michalom Vojsovičom zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA), mestom Medzev a MsKS mesta Medzev. 

Tešíme sa na nezabudnuteľný zážitok!

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Svetový kozmický týždeň

Pozývame Vás na aktivity v rámci Svetového kozmického týždňa, ktoré sa uskutočnia...

z centra kultúry 6

Aké bolo leto s CKKK? Čo je to rohovina a čo sa...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.