VLADO ONDO – kresby

VLADO ONDO – kresby

VLADO ONDO – kresby

VLADO ONDO – kresby

Pod názvom „Umenie v čitárni“ predstavuje Centrum kultúry Košického kraja v spolupráci s Verejnou knižnicou Jána Bocatia v Košiciach tvorbu talentovaných výtvarníkov z Košického kraja.

Košičan Vlado Ondo je počítačový grafický dizajnér. Pracoval vo viacerých košických reklamných agentúrach,  momentálne ako SZČO. Už v mladosti mu učarila kresba ceruzou, ktorej sa venuje dodnes. V jeho archíve by sme našli množstvo portrétov známych osobností, ľudí z jeho blízkého okolia, i tých neznámych. Okrem portrétov obľubuje tematiku mestských pamätihodností ale aj zákutí, predovšetkým svojho rodného mesta.

Košické kresby od neho zakúpili kancelária primátora mesta, Penzióny Maratón, Privilege, Golden Royal a mnoho súčasných a bývalých Košičanov či návštevníkov nášho mesta. Nájdete ich aj na zberateľských bankovkách – Košická detská železnica a Dóm sv. Alžbety,  vydané pri príležitosti návštevy pápeža Františka v Košiciach. 

Tvorbu Vlada Onda aj jej začiatky najlepšie vystihujú jeho slová :  „Matne si pamätám ako asi dvojročný som u mamy v kuchyni a prestrčenou rukou cez mreže detskej ohrádky čarbem niečo na stenu. Inak na stenu (ak má jemnú omietku) sa kreslí veľmi dobre. Prvá fáza kreslenia trvala asi do 10tich rokov. Stihol som absolvovať prvý ročník ZUŠ. Viac ma to nebavilo a aj kresliť som nadlho prestal. Znovu som začal asi o 5-6 rokov neskôr. Všetko som sa postupne naučil sám. Kresbu za kresbou, stovky, tisícky kresieb. Jediným nástrojom, ktorý používam je mäkká ceruzka. Kreslím väčšinou to čo mám rád, čo sa mi páči – Košice, moje mesto, hudbu, film a to nájdete aj v mojich kresbách.“ povedal 

 Výstava ponúka návštevníkom okrem kresieb aj časť z tvorby jeho grafických návrhov.

Galéria obrazov

Ďalšie články:

Ako vidím Rudohorie

MAS Rudohorie v spolupráci s hvezdárňou Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja...

2. ročník ASTRORoadShow

Hvezdáreň Medzev, pracovisko Centra kultúry Košického kraja je súčasťou 2. ročníka ASTRORoadShow,...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.