VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2023

60. ročník celoštátnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Informácie ku  krajskej súťaži

Centrum kultúry Košického kraja pripravuje aj tento rok krajskú súťaž a výstavu neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM Košického kraja – jubilejný 60. ročník, ktorej súčasťou budú aj Konzultácie pre výtvarníkov. 

KONZULTÁCIE sa uskutočnia 23.2.2023 (štvrtok) v priestoroch Základnej umeleckej školy-VO na Kováčskej 43 – v Galérii K43 v Košiciach od 15.30 – 18.00. Záujemcovia si môžu priniesť svoje diela (fyzicky) – max. počet 5 ks, ak by išlo o práce väčších rozmerov stačí odfotené alebo nahrať súbory najneskôr do 20.2. na https://airtable.com/shrqfvrWZUOdOTtkY

Lektorkami na podujatí budú : akad. maliarka Darina Kopková a Mgr. art. Eva Čarnoká, ktoré záujemcom poradia a pomôžu pri výbere prác na súťaž. 

PRIHLASOVANIE do krajskej súťaže Výtvarné spektrum  bude spustené v termíne od 13.3. do 28.3.  cez stránku Národného osvetového centra https://www.nocka.sk/sutaze-a-prehliadky/vytvarne-spektrum/, kde sú zverejnené aj propozície súťaže. Odporúčaná téma pre tento ročník je AUTOPORTRÉT, avšak nie je to podmienkou prihlásenia sa do súťaže. 

ZBIERANIE DIEL – prihlásené výtvarné diela budeme zbierať fyzicky v Centre kultúry Košického kraja na Hrnčiarskej 9 v Košiciach v dňoch 27. – 29.3.(pondelok , utorok, streda)  v čase od 9.00 do 15.30. 

VERNISÁŽ VÝSTAVY – 18.5.2023, slávnostné otvorenie 60. ročníka súťaže a výstavy, rozborový seminár pre zúčastnených autorov s členmi odbornej poroty Východoslovenské múzeum v Košiciach, Námestie Maratónu mieru 2  TRVANIE VÝSTAVY – do 25.6.2023

Tešíme sa na spoluprácu s vami a veríme, že svojou tvorbou obohatíte tohoročný jubilejný 60.ročník súťaže a výstavy VÝTVARNÉ SPEKTRUM.

Kontakt:

Mgr. Helga Tomondyová

Centrum kultúry Košického kraja

Hrnčiarska 9, Košice

0915 892 007, helga.tomondyova@ckkk.sk

Galéria obrazov

Ďalšie články:

DENNÝ LETNÝ TÁBOR Údolia Bodvy a Rudohoria

Centrum kultúry Košického kraja tento rok pripravuje denný letný tábor plné rôznorodých...

DARGOVSKÁ RUŽA

Obec Svinica Vás pozýva na 52. ročník prehliadky v speve ľudovej piesne DARGOVSKÁ RUŽA, ktorá sa...
Výsledky vyhladávania sa Vám zobrazia stlačením tlačítka "Enter" na klávesnici.